טיפולי סו ג’וק ריפוי דרך הידיים והרגליים

סו ג’וק (Sujoke) התפתחה מתורות ריפוי המתמקדות בטיפולים דרך נקודות אנרגיה, צ’י וצ’אקרות, ומטכניקת טיפול עצמי קוריאנית עתיקה ‘אונורי’.
שיטת הריפוי נוצרה לפי פחות משלושים שנה על ידי מדען קוריאני, פרופסור ג’י וו פארק, שהגה אותה על בסיס פילוסופיית הניגודים המשלימים של האמונה הסינית, יין ויאנג. הטיפולים בשיטה זו כוללים אבחון באמצעות היד או הרגל, טכניקות טיפול כגון אקופרסורה ואקופונקטורה וכלי ריפוי עתיקים ומודרניים.

האם סו ג’וק היא אקופונקטורה?

השיטה אכן מבוססת על תורות עתיקות שמקורן בסין קוריאה והודו, אך פילוסופיית הטיפול האינדיבידואלית מייחדת אותה כשיטה בפני עצמה. על פי רפואת סו-ג’וק קיימת חשיבות רבה ליד ולרגל שמסמלות את הגוף, דרכן מתבצע תהליך הריפוי. בשונה מהאקופונטורה המסורתית לפיה הטיפול מתבצע בנקודות דיקור הפזורות במכלול אברי הגוף, הן האבחון והן הטיפול בשיטת סו ג’וק מתבצעים דרך נקודות הריפוי שממוקמות ברגליים ובידיים.

טיפולי סו ג’וק

על פי שיטת סו גוק שמשמעותה בקוריאנית: יד רגל, כאב אותו חשים באיבר מסוים מוקרן לנקודת ריפוי הממוקמת בגפיים. אבחון במרפאה או קליניקה לרפואה אלטרנטיבית מתבצע ביד או ברגל דרך נקודות ריפוי כגון אגודל כף היד שמייצג את הראש, פנים כף היד שמייצג את האברים הפנימיים, מאפשר לזהות את מקום ומקור הכאב על ידי כלי אבחון, ולטפל בו בטכניקות עיסוי ואקופרסורה, ובמגוון כלי ריפוי הכוללים מגנטים, זרעים מרפאים ונרות, או מוקסות.

במה ניתן לטפל באמצעות סוג’וק?

טיפולים בתסמינים ובמצבים בריאותיים

בשיטה זו מטפלים במגוון רחב של תסמיני מחלות ובמצבים בריאותיים ונפשיים, ביניהם:

  • מערכת הנשימה – אף אוזן גרון
  • מערכת העיכול
  • בעיות גניקולוגיות
  • מחלות עור ואלרגיות
  • השמנת יתר
  • דיכאון, חרדה

מאחר והריפוי בסו-ג’וק מסייע ואף מקביל לטיפול רפואי ‘מיינסטרים’, פעמים רבות נדרשת בדיקה רפואית כחלק מתהליך האבחון.

טיפול עצמי להקלה בכאבים

לצד הטיפולים המורכבים יותר, קיים מגוון של טיפולים קלים להקלה ולריפוי, שבדומה לשיטות הטיפול מהמזרח הרחוק, מאפשרים למטופלים הסובלים מכאבים כרוניים כגון כאבי ראש או כאבים ראומטיים להקל בכוחות עצמם על הכאב על ידי שימוש בטכניקות הריפוי של סו ג’וק.